NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Bereza: Uroczystość ku czci św. Wincentego Pallottiego PDF Drukuj Email

21 stycznia br. (w niedzielę) o godzinie 17.00 rozpoczęło się spotkanie członków ZAK w domu sióstr pallotynek z okazji uroczystości ku czci św. Wincentego Pallottiego. Po wspólnej modlitwie koronką do Bożego miłosierdzia, litanią do św. Wincentego Pallottiego i uszanowaniu relikwii naszego Założyciela, świętowanie przedłużyło się przy świątecznym stole.

Wspólnota ZAK istnieje już 12. lat w parafii w Berezie i wiele dobrego uczyniła dla rozwoju naszych parafii, nie tylko poprzez modlitwę, ale także przez różne akcje dobroczynne i pomoc potrzebującym.

22 stycznia (w poniedziałek) o godzinie 18.00 przeżyliśmy uroczystą Mszę św. ku czci św. Wincentego Pallottiego, którą odprawili ks. Uladzimir Bukliarevich SAC – proboszcz i ks. Dzianis Kryvanosau SAC – wikariusz, który w kazaniu przybliżył postać św. Wincentego, jako wzór dla współczesnego apostoła. Po kazaniu członkowie ZAK odnowili swoje apostolskie zobowiązania, a przed błogosławieństwem wszyscy obecni uszanowali relikwie naszego Świętego przez ucałowanie. Podczas Eucharystii śpiewaliśmy pallotyńskie pieśni w języku polskim.

Członkowie wspólnoty ZAK będą przeżywać swoje roczne rekolekcje w Baranowiczach, które poprowadzą ks. Uladzimir Bukliarevich SAC i s. Olga Rynkiewicz SAC.

s. Elżbieta Tkacz SAC

 
Secured by Siteground Web Hosting