NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Ząbkowice Śląskie: Przyjęcie stroju zakonnego PDF Drukuj Email

„Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»” (J 2, 5)

Dnia 26 sierpnia 2017 roku, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, podczas mszy św. odprawionej w kościele parafialnym p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich, cała nasza siódemka przywdziała strój Stowarzyszenia.

Mszy św. przewodniczył wyższy przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego, ks. Adrian Galbas SAC, który też dokonał obrzędu obłóczyn. Homilię wygłosił ks. Waldemar Pawlik SAC, wiceprowincjał Prowincji Chrystusa Króla. Wskazał on w niej na przykład Maryi, a szczególnie Jej wiary, ufności oraz pokory; podkreślił również, że Maryja, a więc i każda prawdziwa pobożność maryjna, zawsze prowadzi do Chrystusa, zgodnie ze słowami samej Matki Bożej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Przygotowywaliśmy się do tego momentu przez cały ten rok, a zwłaszcza poprzez ośmiodniowe rekolekcje Lectio Divina, które odbyły się w naszym domu w dniach od 16 do 24 sierpnia. Przez cały tydzień przemierzaliśmy na nowo „drogę ucznia”, rozważając w ciszy kolejne fragmenty Ewangelii wg św. Marka; naszą grupę prowadził ksiądz rektor, Marek Chmielniak SAC.

To już dla większości z nas ostatnie dni spędzone tutaj, w Ząbkowicach; zostają dwaj bracia na drugi rok nowicjatu, ksn. Mariusz Marszałek oraz – na czas dyrektorium przed przyspieszoną pierwszą konsekracją – kln. Tomasz Stawicki, który następnie dołączy do nas w seminarium w Ołtarzewie.

Mamy nadzieję, że nigdy nie zapomnimy drżenia rąk, jakie towarzyszyło nam przy zakładaniu sutann, ani tego poczucia dumy, a zarazem niegodności, z jakim następnie przechodziliśmy przez kościół, by zająć na powrót swoje miejsca…

…Ale, rzecz jasna, to jeszcze nie koniec: to dopiero początek początku. Przed nami kolejne lata formacji, zanim (jak Bóg da) złożymy wieczną profesję w naszym Stowarzyszeniu. A potem – praca dla nieskończonej chwały Bożej, zniszczenia grzechu i zbawienia dusz. Dlatego prosimy: Nie przestawajcie się za nas modlić; może nawet módlcie się za nas jeszcze intensywniej niż dotąd…

kln. Michał Jaworowski


 
Secured by Siteground Web Hosting