NOWOŚCI

Ołtarzew: Nawiedzenie ikony Matki Bożej Częstochowskiej

article thumbnail

Nawiedzenie ikony Matki Bożej Częstochowskiej w pallotyńskiej wspólnocie w Ołtarzewie odbyło się 16 i 17 listopada 2017 r. Ikonę, która od 7 marca 1963 r. wędruje po [ ... ]


Ołtarzew: Konferencja pt.: Biblia a kultury

W dniach 13 i 14 listopada 2017 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: The Bible and Cultures (Biblia a [ ... ]


Ołtarzew: Spotkanie z prof. Peterem Rainą

article thumbnail

Spotkanie z prof. Peterem Rainą odbyło się 7 listopada 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołarzewie. Historyk opowiedział m [ ... ]


Ząbkowice Śląskie: Złoty Jubileusz poświęcenia kościoła parafialnego PDF Drukuj Email

W dniu 28 października 2017 roku, w święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza, swoje święto obchodził proboszcz naszej ząbkowickiej wspólnoty, ks. Tadeusz Beściak SAC. Uroczysta msza św., którą sprawowali księża pracujący w pallotyńskiej wspólnocie, została odprawiona o godzinie 18.00. Homilię wygłosił sam solenizant, zaś po złożeniu życzeń, wszyscy zostali zaproszeni na wspólne spotkanie imieninowe. Również nasza wspólnota nowicjatu przyłączyła się do życzeń dla księdza solenizanta, zapewniając o pamięci modlitewnej.

Imieniny księdza Tadeusza zbiegły się z kolejną radosną uroczystością. 29 października 2017 roku obchodziliśmy 50. rocznicę poświęcenia naszego kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył przełożony prowincjalny Prowincji Zwiastowania Pańskiego, ks. Adrian Galbas SAC. W wygłoszonej homilii celebrans podkreślił istotną rolę oddanego do użytku domu modlitwy, w odniesieniu do Ewangelii o Zacheuszu i Psalmu 84. Zwrócił także naszą uwagę na fakt, iż, zgodnie ze słowami św. Pawła, prawdziwym Kościołem jest przede wszystkim wspólnota wierzących, zaś prawdziwym pięknem świątyni nie jest architektura, lecz liczba wiernych uczestniczących w liturgii i nabożeństwach. Liturgii towarzyszyła uroczysta asysta nowicjuszy i ministrantów, jak również procesja z darami, wśród których – poza tradycyjnymi ampułkami z winem i wodą, hostią i świecą jubileuszową – przekazano również nowo poświęconą kapę. Po komunii świętej Ksiądz Prowincjał dokonał obrzędu poświęcenia tablicy upamiętniającej 50-lecie poświęcenia kościoła parafialnego. Odśpiewano również wspólne Te Deum.

Przebieg obydwu uroczystości ubogaciła muzyczna oprawa chóru międzyparafialnego Gloria, który w najbliższym czasie również będzie obchodził 70-lecie swojej działalności.

Jako nowicjusze wyrażamy głęboką radość z możliwości wzięcia udziału oraz czynnego zaangażowania w tak ważnych dla parafii uroczystościach, zgodnie z głębokim pragnieniem naszego założyciela św. Wincentego Pallottiego, by brać czynny udział w życiu społeczności lokalnej oraz wspierać ją w życiu ku większej chwale Bożej.

kln. Paweł Strojewski, kln. Piotr Jakóbek


 
Secured by Siteground Web Hosting