NOWOŚCI

Częstochowa: Razem z Józefem, Oblubieńcem NMP – Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów 2018

Okazało się, że nawet nagłe załamanie pogody z wiosennej na zimową, nie przeszkodziło i nie odstraszyło młodzieży w dotarciu na spotkanie w Częstochowie. W Palloty [ ... ]


Ołtarzew: Uroczystość św. Józefa

19 marca 2018 r. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie dziękowała Bogu za dar życia św. Józefa oraz za dar powo [ ... ]


Ołtarzew: Wiadomości

Rekolekcje w Magdalence Od 5 do 7 marca 2018 r. alumni V roku Wyższego Seminarium Duchowego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie prowadzili rekolekcje szkol [ ... ]


Bielsko-Biała: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi – Dzień Dzieci Maryi PDF Drukuj Email

Jednym z najważniejszych wydarzeń dla wspólnoty DM jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym wyjątkowym dniu uwielbialiśmy Matkę Bożą podczas mszy św., w czasie której złożyłyśmy i odnowiłyśmy przyrzeczenia Dziecka Maryi.

Po homilii odbyła się ceremonia złożenia przyrzeczeń. Najpierw ks. Kazimierz Pytka SAC poświęcił medaliki Najświętszej Maryi Panny. Dla wspólnoty Dzieci Maryi mają one ogromną wartość, ponieważ jest na nich ukazany wizerunek naszej patronki i wychowawczyni – Matki Bożej. Najpierw swe zobowiązania złożyły dziewczynki, które po raz pierwszy przyjmowały Medalik Dziecka Maryi. Następnie starsze dziewczęta odnowiły swe zobowiązania. Po złożeniu i odnowieniu przyrzeczeń ks. Kazimierz wręczył nam Cudowne Medaliki.

Aby należycie uświetnić to bardzo ważne dla nas święto zorganizowaliśmy poczet sztandarowy, napisaliśmy modlitwę wiernych oraz komentarze do darów. W darach ołtarza nasza wspólnota „DM” oraz wspólnota Cudownego Medalika ofiarowały: ornat Maryjny – w którym mszę św. odprawiał ks. Kazimierz, bieliznę kielichową i patenę.

Zaraz po mszy św. rozpoczęliśmy uwielbienie Matki Bożej. W trakcie tego uwielbienia nie zabrakło modlitwy i tańca na chwałę Maryi. Pomiędzy trzema piosenkami : „Mama Królowa”, „Obudź mnie” oraz „Mario, czy ty wiesz”, Ania Majdak w imieniu swej chorej siostry Moniki, przeczytała „Wiersz dla Niepokalanej”, ułożony przez naszą choróbkę.

Specjalnymi Dyplomami wyróżniliśmy osoby, które zasługiwały na miano „Honorowego Dziecka Maryi”. Są nimi osoby, które w jakiś sposób przyczyniły się do rozwoju naszej wspólnot, wspierają nas na duchu i mobilizują do dalszego działania. No i oczywiście uhonorowaliśmy naszych rodziców, którzy pozwalają nam uczestniczyć w tylu wydarzeniach parafialnych i nie tylko. Treść Dyplomu Honorowego Dziecka Maryi:

Wspólnota Dzieci Maryi – „DM” ma zaszczyt uhonorować:

tym Cudownym Medalikiem Niepokalanej Panienki,

jako honorowe Dziecko Maryi!

Niechaj ten cudowny medalik przypomina ci,

że jesteś naszym błogosławieństwem i łaską,

a Maryja nasza Mama i Wychowawczyni

niech otacza cię płaszczem swej macierzyńskiej miłości.

Z darem wdzięczności i modlitwy:

Dzieci Maryi – „DM”

Ostatnim akcentem tej szczególnej uroczystości była agapa w salce DM. Były ciasta, ciasteczka – krótko mówiąc bardzo słodko – a dla łasuchów była sałatka po Chińsku – wszystkie te specjały przygotowały nasze DMki. Smakowało bardzo, do tego stopnia, że wszystko zniknęło w mgnieniu oka. Czas wspólnego świętowania upłyną nam na rozmowach i uśmiechu.

Następnego dnia, podczas formacyjnego spotkania „DM”, dziewczęta z naszej wspólnoty podzieliły się swoimi wrażeniami z piątkowego wieczoru. Mówiły tak:

Martynka 11 lat: Bardzo podobało mi się to, że rodzicie się uśmiechali i tańczyli razem z nami podczas uwielbienia. Już od dawna nie widziałam tak uśmiechniętej mej mamy.

Kinia 8lat i Marlenka 8 lat: Nam się podobał to, że wszyscy się uśmiechali i wszyscy dorośli z nami tańczyli.

Ania17 lat: Zachwyciła mnie atmosfera na agapie, wszyscy rozmawiali ze sobą, śmiali się, próbowali pysznych ciast, mimo ścisku – wszyscy bardzo dobrze się ze sobą czuli. To będzie na pewno niezapomniany wieczór!

Kinga Szczepańska i Ania Majdak – DMki

 
Secured by Siteground Web Hosting