NOWOŚCI

Ołtarzew: Postulat 2017 rozpoczęty…

16 sierpnia 2017 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie, w obecności przedstawicieli Prowincji Chrystusa Króla: wiceprowincjała – ks. Waldemara Pawlika SAC or [ ... ]


Arezzo: Ziemia świętych i wina…

article thumbnail

W upalny letni dzień, 7 sierpnia 2017 roku, w katedrze w Arezzo (Toskania) miała miejsce piękna i ważna uroczystość. Tego dnia na zakończenie mszy św., sprawowanej ku  [ ... ]


Białoruś: Działo się w lipcu…

article thumbnail

Pielgrzymowanie do Budsławia 30 czerwca i 1 lipca br. miały miejsce uroczystości ku czci Matki Bożej Budsławskiej. Wielu wiernych przybyło do Budsławia w pielgrzymkach [ ... ]


Sosnowiec: Uroczystość 50-lecia kapłaństwa ks. Józefa Żemloka SAC PDF Drukuj Email

W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 11 czerwca 2017 roku, w parafii p.w. św. Łukasza Ewangelisty w Sosnowcu odbyła się niezwykle podniosła uroczystość 50-lecia święceń prezbiteratu ks. Józefa Żemloka SAC.

Msza św. dziękczynna o godzinie 12.00 koncelebrowana była pod przewodnictwem szanownego Jubilata w asyście księży pallotynów Prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego: wiceprowincjała ks. Adama Kamizeli SAC, ks. Janusza Remplaskiego SAC, ks. Mirosława Lewandowskiego SAC, proboszcza tutejszej parafii, wikariusza ks. Łukasza Prausy SAC oraz duszpasterza ks. Karola Burbana SAC. Jubileuszową Eucharystię poprzedziło słowo życzeń i gratulacji, przekazane przez proboszcza parafii, który w imieniu własnym i parafian powitał dostojnego Jubilata oraz wszystkich gości, podkreślając doniosłość tego wydarzenia.

Homilię wygłosił ks. wiceprowincjał Adam Kamizela SAC, który przybliżył obecnym drogę kapłańską księdza Józefa. Przełożony Prowincjalny przekazał księdzu Józefowi apostolskie błogosławieństwo od Ojca Świętego Franciszka.

Z okazji Złotego Jubileuszu święceń cała wspólnota Kościoła katolickiego złożyła księdzu Józefowi serdeczne gratulacje duchowego daru oraz podziękowała za niestrudzoną posługę kapłańską. Podziękowania i życzenia składali: przedstawiciele parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Przedborowej i parafii p.w. św. Łukasza Ewangelisty w Sosnowcu, jak również członkowie grup parafialnych – Żywego Różańca, Liturgicznej Służby Ołtarza, Domowego Kościoła oraz reprezentanci Wspólnoty Ewangelizacyjnej św. Wincentego Pallottiego w Sosnowcu. Oprawę muzyczno-wokalną Eucharystii uświetnił Chór Cantate Deo, na co dzień działający przy parafii Krzyża Świętego w Tychach-Czułowie.

Składając dziękczynienie Bogu, w swym przemówieniu ksiądz Józef Żemlok SAC prosił o modlitwę na dalsze lata pasterskiej posługi, udzielając wszystkim Bożego błogosławieństwa.

Po zakończeniu Eucharystii kapłani i zaproszeni goście udali się do domu Stowarzyszenia na wspólne świętowanie, które było wspaniałą okazją do dzielenia się wspomnieniami z 50-letniego okresu pięknego kapłaństwa.

ks. Łukasz Prausa SAC


 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI

Galeria:

Secured by Siteground Web Hosting