NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Chełmno: Nowy rok szkolny rozpoczęty… PDF Drukuj Email

Uroczystą Eucharystią rozpoczęliśmy w naszej Pallotyńskiej Szkole nowy rok szkolny. Mszy św. przewodniczył ks. Wojciech Więcław SAC, radca prowincjalny Prowincji Zwiastowania Pańskiego. W wygłoszonej homilii, nawiązującej do fragmentu o cudownym połowie ryb (Łk 5, 1–11), ks. Wojciech przekazał nam słowa pełne otuchy: że nie trzeba się bać ani nowego roku szkolnego, ani różnych wyzwań, które przed nami stoją. Nie trzeba się bać, bo w tym wszystkim będzie z nami Jezus, który jest źródłem wszelkich sił i pokoju.

Na koniec Eucharystii ks. dyrektor Paweł Orpik SAC przywitał nowych nauczycieli, którzy podejmują pracę w naszej szkole (łącznie aż 16!), w tym nowego prefekta ks. Krzysztofa Freitaga SAC. Po modlitwie zaś dzieci i młodzież udały się ze swoimi wychowawcami na pierwsze spotkanie organizacyjne. W tym czasie dzieci 1. klasy szkoły podstawowej razem ze swoją wychowawczynią zasadziły młode drzewko na terenie szkoły.

ks. Krzysztof Freitag SAC


 
Secured by Siteground Web Hosting