NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Ołtarzew: Wiadomości PDF Drukuj Email

Uroczystość św. Wincentego Pallottiego

Łacińskie Nieszpory ku czci św. Wincentego Pallottiego rozpoczęły świętowanie we wspólnocie Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, uroczystości ku czci Założyciela dzieła Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Nieszporom 21 stycznia 2017 r., celebrowanym w kaplicy seminaryjnej p.w. Świętej Rodziny z Nazaretu przewodniczył ks. dr Tomasz Skibiński SAC, wykładowca WSD SAC i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Kantorem wieczornej modlitwy był ks. dr Dariusz Smolarek SAC, wykładowca pallotyńskiego seminarium w Ołtarzewie i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Nieszpory celebrowane w języku łacińskim były uroczystym rozpoczęciem obchodów dnia ku czci Założyciela wspólnoty pallotyńskiej.

Alumni: Jarosław Dragan SAC, Łukasz Peterwas SAC oraz Jan Jabłuszewski SAC, zabrali wspólnotę Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie na spacer. Był on nietypowy, bo wirtualny. Zwiedzaliśmy Saccargia, Rzym oraz wirtualne muzeum św. Wincentego Pallottiego w Wiecznym Mieście. Był to drugi element świętowania uroczystości ku czci Założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Spacer miał miejsce w seminaryjnej auli dnia 21 stycznia 2017 r.

Na zakończenie spaceru ks. dr Waldemar Pawlik SAC złożył zebranym życzenia świętości na wzór świętego Apostoła Rzymu.

22 stycznia jest dniem świętowania narodzin dla nieba św. Wincentego Pallottiego. Z okazji uroczystości ku czci Założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, Eucharystii o godzinie 12.00, przewodniczył J. E. ksiądz biskup Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Podczas mszy św., sprawowanej w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie, kazanie wygłosił ks. Bogusław Bogdan SAC, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie.

Uroczystościom towarzyszyła asysta muzyczna chóru seminaryjno-parafialnego Cantus firmus pod dyrekcją ks. Dariusza Smolarka SAC.

Po południu ołtarzewska wspólnota zgromadziła się w auli im. bł. ks. Józefa Jankowskiego SAC na tradycyjnej już grze – BINGO. Połączona była ona z otrzęsinami kursu I i wręczeniem seminaryjnych nagród Seminar.

Zakończeniem obchodów była wspólnotowa rekreacja, połączona ze świętowaniem imienin ks. Anastazego Bławata SAC.

******************************

1% dla WSD

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Można to uczynić wykorzystując program e-pity, który pomoże wypełnić zeznanie podatkowe. Program zawiera logo Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, ponieważ poprzez tę fundację pieniądze z odpisów podatkowych trafiają do pallotyńskiego seminarium. Należy pamiętać, aby wpisać w polu cel szczegółowy: WSD Pallotynów w Ołtarzewie. Uzyskane w ten sposób ofiary są przeznaczane na utrzymanie seminarium i wspieranie powołanych w ich rozwoju na drodze ku kapłaństwu Chrystusowemu.

Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy wspierają pallotyńskie seminarium w Ołtarzewie darami duchowymi i materialnymi.

Więcej informacji: http://www.wsdsac.pl/2017/01/17/1-dla-pallotynskiego-seminarium/

******************************

Misterium Męki Pańskiej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej, które będzie wystawiane w teatrze Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Tegoroczne misterium nosi tytuł: Jezus – Źródło Życia i zostało przygotowane na podstawie Ewangelii wg św. Jana. Autorem scenariusza i reżyserem jest Maciej Krzywiński SAC, alumn V roku pallotyńskiego seminarium. Ilość miejsc ograniczona!

Misterium Męki Pańskiej będzie wystawiane w soboty Wielkiego Postu, począwszy od 11 marca 2017 r. (18.III; 25.III; 01.IV; 08.IV). Pierwsze granie rozpocznie się o godzinie 14.00, a kolejne o 16.30.

Rezerwacji miejsc można dokonać dzwoniąc pod numer: 535-342-884.

Al. Michał Owczarz SAC będzie służył pomocą od poniedziałku do soboty w godzinach 14.00–20.00. Ilość miejsc na każde z grań ograniczona (300 osób). Prosimy o potwierdzenie przybycia maksymalnie dwa tygodnie przed planowaną wizytą.

Jest możliwość oprowadzenia Państwa lub grupy po najważniejszych miejscach pallotyńskiego seminarium. Chęć tę należy zgłosić potwierdzając obecność na Misterium.

Misterium Męki Pańskiej A. D. 2017 będzie wystawiane po raz pierwszy w wyremontowanej sali teatralnej WSD SAC w Ołtarzewie.

kl. Dominik Gaładyk SAC

 
Secured by Siteground Web Hosting