NOWOŚCI

Częstochowa: Razem z Józefem, Oblubieńcem NMP – Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów 2018

Okazało się, że nawet nagłe załamanie pogody z wiosennej na zimową, nie przeszkodziło i nie odstraszyło młodzieży w dotarciu na spotkanie w Częstochowie. W Palloty [ ... ]


Ołtarzew: Uroczystość św. Józefa

article thumbnail

19 marca 2018 r. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie dziękowała Bogu za dar życia św. Józefa oraz za dar powo [ ... ]


Ołtarzew: Wiadomości

article thumbnail

Rekolekcje w Magdalence Od 5 do 7 marca 2018 r. alumni V roku Wyższego Seminarium Duchowego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie prowadzili rekolekcje szkol [ ... ]


Ołtarzew: Majówka kursu II i III PDF Drukuj Email

Kurs II i III Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego spędził majówkę w Niechorzu nad Morzem Bałtyckim. Wyjazd odbywał się w dniach 29 kwietnia – 3 maja 2017 r.

Dwudziesty dziewiąty kwietnia roku 2017, Marek Więch, Ruslan Petskeliun, Pavel Zaitsau, Łukasz Sobolewski, Michał Owczarz i Jan Jabłuszewski, wysłużonym seminaryjnym busem o godz. …, hmm…, w każdym razie po południu, ruszają w kierunku miejscowości Niechorze, o przedziwnym i niewiele mówiącym brzmieniu, położonej nad brzegiem Morza Bałtyckiego.

Pierwszym dłuższym przystankiem ekipy II/III kursu w tej wielogodzinnej podróży jest parafia oraz dom wspólnoty pallotyńskiej w Międzyrzeczu. Brać klerycka ma możliwość usłyszeć z ust ks. Marka Rogeńskiego SAC, kustosza sanktuarium, historię Pięciu Pierwszych Męczenników Polski: Izaaka, Jana, Mateusza, Krystyna i Benedykta, oraz zapoznać się z perspektywami duszpasterskimi, związanymi w dużej mierze z kultem tychże świętych. Po posiłku historyczno-duchowym czeka już na nich obfita kolacja razem ze wspólnotą międzyrzecką. Pożegnanie i start w dalszą podróż dokonuje się z pełną radości wdzięcznością.

Szum morza i piękne, gwiaździste niebo przywitały ołtarzewskiego busa z załogą około godziny przed północą. Mimo zmęczenia tyloma przejechanymi kilometrami, wspólnota nie mogła się oprzeć, by zaraz po przybyciu nie udać się nad brzeg morza. Kolejne dni upływały na wspólnej modlitwie w niechorskiej parafii, przed obliczem Matki Miłosierdzia, spacerach nad morzem, bieganiu, pływaniu, graniu w piłkę nożną, siatkówkę, Time’s upa i frisbee, grillowaniu, śpiewaniu przy gitarze starych hitów (takich jak zespołu SDM), zwiedzaniu, wędkowaniu, pracy, rozmowach i przede wszystkim byciu razem. Podczas majówki odwiedzone zostały ruiny kościoła w Trzęsaczu, niechorska latarnia morska, kopia krzyża z Giewontu w Pustkowie, konkatedra w Kamieniu Pomorskim oraz gospodarstwo leśne w Zapolu.

Najcenniejszym elementem wpływającym na wypoczynek była równowaga między indywidualnym a wspólnotowo-rodzinnym spędzaniem czasu. Dzięki temu czas majowego wypoczynku był obfity w spotkania: ze swoimi myślami i przeżyciami, z Bogiem, szeroko rozumianą wspólnotą pallotyńską, rodziną i znajomymi. Pogłębianie relacji w każdy możliwy sposób, to zawsze najlepsza metoda na owocne spędzenie czasu w radości i życzliwości.

W drodze powrotnej nastał czas gościny w pallotyńskiej wspólnocie szczecińskiej – wspólny obiad, nawiedzenie przepięknego kościoła oraz domu pallotyńskiego. Ponadto program został ubogacony o nawiedzenie katedry, wieży katedralnej z widokiem na cały Szczecin oraz krótką poobiednią rekreację.

Podsumowując i zbierając to, co dobre, a przede wszystkim doświadczenia, serdeczność z jaką zostaliśmy przyjęci przez rodzinę państwa Jabłuszewskich, wspólnoty pallotyńskie w Międzyrzeczu i Szczecinie, oraz ks. proboszcza z Niechorza, przyczyniło się to wszystko do scalenia nas jako kursu oraz dokonało się urodzinnienie nas z bliskimi naszego kursowego, Jana. Dlatego mile będziemy wspominać czas w nadmorskich stronach, wśród tych życzliwych ludzi, z nadzieją na powrót.

Po obfitym odpoczynku, pełni sił i radości wróciliśmy, by owocnie przeżyć święcenia prezbiteratu naszych starszych współbraci, które odbyły się 6 maja 2017 r.

Przepis na dobrą majówkę? Dobre towarzystwo!

kl. Michał Owczarz SAC


 
Secured by Siteground Web Hosting