NOWOŚCI

Częstochowa: Razem z Józefem, Oblubieńcem NMP – Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów 2018

Okazało się, że nawet nagłe załamanie pogody z wiosennej na zimową, nie przeszkodziło i nie odstraszyło młodzieży w dotarciu na spotkanie w Częstochowie. W Palloty [ ... ]


Ołtarzew: Uroczystość św. Józefa

article thumbnail

19 marca 2018 r. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie dziękowała Bogu za dar życia św. Józefa oraz za dar powo [ ... ]


Ołtarzew: Wiadomości

article thumbnail

Rekolekcje w Magdalence Od 5 do 7 marca 2018 r. alumni V roku Wyższego Seminarium Duchowego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie prowadzili rekolekcje szkol [ ... ]


Ołtarzew: Msza św. księży neoprezbiterów PDF Drukuj Email

Mszę św. dla wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego oraz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów sprawowali pallotyńscy neoprezbiterzy dnia 12 maja 2017 r. o godz. 18.30. Miejscem celebracji był kościół seminaryjno-parafialny w Ołtarzewie. Na zakończenie liturgii neoprezbiterzy udzielili zgromadzonym błogosławieństwa prymicyjnego i wręczyli obrazki prymicyjne.

Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Przywara SAC, pochodzący z Nowego Glinnika k. Tomaszowa Mazowieckiego. Celebrans przypomniał na wstępie, że Eucharystia zawsze jest dziękczynieniem. Dodał: Dziś szczególnie dziękujemy Bogu za łaskę życia, powołania, kapłaństwa. Ale i ludziom – za towarzyszenie nam na tej drodze.

Ks. Adrian Jóźwiak SAC z Poznania, powiedział kazanie. Przytoczył przykład życia ś.p. Heleny Kmieć, dla której Chrystus był i jest drogą życia. Homilista wskazał w refleksji na rolę Maryi w kroczeniu ku Bogu i powiedział: Nie ma pewniejszej drogi do Syna niż droga z Matką. Droga pełna pokory, zapatrzenia w Nią, która jest Oblubienicą Ducha Świętego.

Kończąc kazanie ks. Jóźwiak życzył wszystkim stania się świadkami Miłości Nieskończonej i Miłosierdzia na wzór św. Wincentego Pallottiego.

Po komunii św. przedstawiciele ołtarzewskich parafian złożyli neoprezbiterom życzenia i wręczyli róże, jako znak pamięci modlitewnej o nich. Następnie ks. Przywara skierował słowa podziękowań w imieniu wszystkich neoprezbiterów. Celebrans zapewniał, że nowo wyświęceni księża będą z całego serca starać się pielęgnować ziarno powołania, zasiane w ich sercach. Na ręce ks. Waldemara Pawlika SAC, rektora Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, ks. Przywara złożył podziękowania całej wspólnocie ołtarzewskiej. Celebrans powiedział: Dziękujemy za stworzenie przestrzeni, która pozwala wzrastać w powołaniu.

Słowa wdzięczności usłyszeli także ojcowie duchowni pallotyńskiego seminarium: ks. Bogusław Bogdan SAC i ks. Krzysztof Gajos SAC, prefekt alumnów ks. Artur Stępień SAC, a także ks. Tomasz Skibiński SAC, były rektor pallotyńskiej Alma Mater. Neoprezbiterzy wyrazili podziękowania także braciom i siostrom zakonnym, duszpasterzom parafialnym oraz parafianom. Bez Was nie dalibyśmy rady: bez Waszej modlitwy i codziennej obecności – powiedział ks. Przywara do parafian.

Słowo „dziękuję” padło także względem pracowników pallotyńskiego seminarium, którzy w cichości swoich obowiązków towarzyszyli neoprezbiterom.

Na zakończenie ks. Przywara prosił zgromadzonych o dalszą pamięć modlitewną i zapewnił o modlitwie neoprezbiterów za wszystkich spotykanych na drodze powołania.

Liturgia zakończyła się udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego kapłanom, siostrom i braciom zakonnym, klerykom oraz osobom świeckim.

***

Neoprezbiterzy przyjęli święcenia w ołtarzewskim Wieczerniku 6 maja 2017 roku. J.E. ksiądz Kazimierz kardynał Nycz, arcybiskup metropolita, udzielił sakramentu święceń 8 diakonom Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

kl. Dominik Gaładyk SAC


 
Secured by Siteground Web Hosting