NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Ołtarzew: Wieści z Postulatu PDF Drukuj Email

Najbliższy tydzień obfitował będzie w liczne spotkania i wyjazdy.

Dzisiaj, tj. w poniedziałek 28 sierpnia br., naszą wspólnotę odwiedzili Wyżsi Przełożeni Prowincjalni polskich prowincji. Od samego rana Księża Prowincjałowie spotykali się na indywidualnych rozmowach z postulantami. Punktem centralnym była msza św. sprawowana w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył ks. Zenon Hanas SAC – prowincjał Prowincji Chrystusa Króla, a homilię wygłosił ks. Adrian Galbas SAC – prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego. Ks. Adrian, w kontekście dzisiejszej Ewangelii mówiącej o zaślepieniu faryzeuszów, przypomniał, by nie poddawać się postawie dwulicowości (co innego w sercu, a co innego na ustach). Jest ona niebezpieczna o tyle, że przeszkadza w dojrzewaniu wiary w człowieku.

Nawiązując do pierwszego zdania niniejszego komunikatu – za kilka dni odwiedzimy jedyne na Mazowszu miasto-uzdrowisko. A co tam będziemy robić? Przeczytacie i zobaczycie na stronie internetowej www.centrumapostol.pl [1] (Facebook: https://www.facebook.com/PallotynskieCentrumMlodziezyApostol/ lub https://www.facebook.com/powolanie/).

ks. Rafał Czekalewski SAC – Dyrektor postulatu Prowincji Chrystusa Króla

ks. Kamil Wolan SAC – Dyrektor postulatu Prowincji Zwiastowania Pańskiego

 
Secured by Siteground Web Hosting