NOWOŚCI

Arezzo: Goście w Oratorium

article thumbnail

W życiu parafialnym Arezzo – San Leo ponownie miało miejsce bardzo znaczące wydarzenie – z pewnością pierwsze w historii. W piątkowy wieczór 9 marca do naszego orat [ ... ]


Ołtarzew: Wiadomości

article thumbnail

Sesja formacyjna ZAK W dniach 5-7 marca 2018 r. alumni I i II roku Wyższego Seminarium Duchowego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie uczestniczyli w sesji  [ ... ]


Międzyrzecz: Z posługą religijną w więzieniu...

article thumbnail

Kapelan Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, ks. Marek Rogeński SAC – Kustosz Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. Kościół, realizując swoją misję ewangelizac [ ... ]


Ołtarzew: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny PDF Drukuj Email

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny naznaczona była, we wspólnocie Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, modlitwą i sprawą misji. Eucharystia i Godzina – to tylko niektóre wydarzenia 8 grudnia 2017 r.

Obchody uroczystości ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły I Nieszpory, którymi modliła się ołtarzewska wspólnota w kaplicy Świętej Rodziny z Nazaretu. Było to 7 grudnia 2017 r. o godz. 18.00. Modlitwę prowadził al. Szymon Pakuła SAC (V).

8 grudnia 2017 r. o godz. 7.30, pallotyńska wspólnota wyśpiewała Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, natomiast o godz. 9.00 miała miejsce msza św. koncelebrowana. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. Sławomir Radulski SAC. Ojciec duchowny rozpoczął swoją refleksję od przytoczenia słów antyfony, które brzmią następująco:

Tota pulchra es, Maria.

Et macula originalis non est in Te.

Tu gloria Ierusalem.

Tu laetitia Israel.

Tu honorificentia populi nostri.

Tu advocata peccatorum.

O Maria, O Maria.

Homilista powiedział, że Kościół od wieków śpiewa tę antyfonę ku czci Tej, która jest cała piękna, i w której nie ma zmazy pierworodnej. Tyś chwałą Jeruzalem. Tyś weselem Izraela. Tyś chlubą ludu naszego. Tyś Orędowniczką grzeszników, O Maryjo, O Maryjo – tłumaczył słowa antyfony ks. Radulski.

Po Eucharystii alumni uczestniczyli w spotkaniu z ks. Jarosławem Kamieńskim SAC, misjonarzem w Korei Południowej, który mówił o sytuacji w tym kraju, o działalności duszpasterskiej i sytuacji tamtejszych katolików.

O godz. 12.00 w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie zebrały się wspólnoty – pallotyńska i parafialna. W Godzinie Łaski odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która jest odpowiedzią na apel Matki Najświętszej. Prośbę skierowała Ona do pielęgniarki Pieriny Gilli w Montichiari we Włoszech, 8 grudnia 1947 r. Powiedziała wtedy: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Modlitwę w Godzinie Łaski poprowadził dk. Wojciech Winek SAC (VI).

Uroczystym II Nieszporom uroczystości przewodniczył dk. Tomasz Kotulski SAC (VI). Miały one miejsce w kaplicy seminaryjnej o godz. 18.00. Ostatnim elementem składającym się na ten wyjątkowy dzień był Akatyst. Alumni pallotyńskiego seminarium, pod kierownictwem ks. Dariusza Smolarka SAC, prowadzili modlitwę do Matki Bożej zwaną Akatystem. Wieczorne nabożeństwo, które zgromadziło także wielu parafian, zostało zakończone błogosławieństwem ikoną Matki Najświętszej.

tekst i nagranie: kl. Dominik Gaładyk SAC, foto: kl. Pavel Zaitsau SAC

Nagranie transmisji nabożeństwa:

https://www.facebook.com/wsdsac/videos/1953954301285402/

 
Secured by Siteground Web Hosting