NOWOŚCI

Ołtarzew: Sesja dla formatorów i liderów ZAK

article thumbnail

Zaraz po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w dniach 16–18.06.2017 r. w Ołtarzewie zebrali się formatorzy, liderzy oraz przedstawiciele wspólnot ZAK n [ ... ]


Łódź: Jubileusz 60-lecia kapłaństwa księdza Władysława

article thumbnail

25 czerwca 2017 roku nasza łódzka wspólnota celebrowała niezwykle ważny i rzadki moment w życiu kapłana – 60-lecie przyjęcia święceń kapłańskich. Jubilatem był [ ... ]


Białoruś: Wiadomości

article thumbnail

Odpust W miesiącu czerwcu br. trzy nasze parafie w Tołoczynie, Hermaniszkach i Berezie przeżywały odpust parafialny. 11 czerwca, w uroczystość Przenajświętszej Trójc [ ... ]


Białoruś: Wiadomości PDF Drukuj Email

Odpust

W miesiącu czerwcu br. trzy nasze parafie w Tołoczynie, Hermaniszkach i Berezie przeżywały odpust parafialny. 11 czerwca, w uroczystość Przenajświętszej Trójcy, odbył się odpust w Berezie i Hermaniszkach, zaś 13 czerwca w Tołoczynie w dniu wspomnienia św. Antoniego z Padwy. W Berezie mszę św. odpustową celebrował ks. prymicjant Siarhei Bildzis SAC, który również wygłosił kazanie. Po mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, po zakończeniu której ksiądz prymicjant udzielił wszystkim obecnym parafianom prymicyjnego błogosławieństwa.

Wakacje z Bogiem

W dniach od 5 do 16 czerwca br. – z wykluczeniem 11 czerwca (niedziela) i 15 czerwca (Boże Ciało) – zorganizowaliśmy w Berezie obóz dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Zgromadził on 49. naszych małych parafian. Tematem tegorocznych wakacji z Bogiem były cuda Jezusa. Dzieci każdego dnia słuchały konferencji dotyczących cudów Jezusa, poszczególne grupy przygotowywały scenki na temat cudu, także kazania w czasie mszy św. nawiązywały do tematu dnia. Codziennie modliły się koronką do Bożego miłosierdzia, uczyły się nowych religijnych pieśni. Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w różnego rodzaju grach, zabawach, konkursach, zajęciach plastycznych, jednak najwięcej emocji wywołał mecz piłki nożnej – zarówno wśród chłopców, jak i wśród dziewcząt. W ostatni dzień obozu po południu odbył się koncert, w czasie którego dzieci śpiewały pieśni, grały na instrumentach i wyrażały słowa wdzięczności wszystkim, dzięki którym mógł odbyć się ten obóz.

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – jest jednym z głównych świąt obchodzonych w kościele katolickim również na Białorusi. W czwartek, 15 czerwca br., uroczystość Bożego Ciała obchodzona była w Berezie w parafii p.w. Trójcy Świętej, w Sielcu w parafii p.w. św. Aleksego i w Siehniewiczach w parafii p.w. Opieki Matki Bożej. Po mszy św. odbywała się procesja ulicami miasta czy wioski.

Także w innych pallotyńskich parafiach (Tołoczyn, Hermaniszki, Woronowo, Żłobin, Rogachyov, Mińsk) odbyły się uroczyste procesje, w czasie których ludzie manifestowali swoją wiarę i wysławiali Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Uroczystość ta zgromadziła tłumy wierzących, co jest świadectwem odnowy religijnej naszego kraju. Jezus wychodzi poza mury kościoła czy kaplicy, aby być bliżej człowieka, bliżej jego miejsca pracy, odpoczynku, bliżej codzienności.

ks. Dzianis Kryvanosau SAC


 

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI

Galeria:

Secured by Siteground Web Hosting