NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Białoruś: Wiadomości PDF Drukuj Email

Odpust

W miesiącu czerwcu br. trzy nasze parafie w Tołoczynie, Hermaniszkach i Berezie przeżywały odpust parafialny. 11 czerwca, w uroczystość Przenajświętszej Trójcy, odbył się odpust w Berezie i Hermaniszkach, zaś 13 czerwca w Tołoczynie w dniu wspomnienia św. Antoniego z Padwy. W Berezie mszę św. odpustową celebrował ks. prymicjant Siarhei Bildzis SAC, który również wygłosił kazanie. Po mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, po zakończeniu której ksiądz prymicjant udzielił wszystkim obecnym parafianom prymicyjnego błogosławieństwa.

Wakacje z Bogiem

W dniach od 5 do 16 czerwca br. – z wykluczeniem 11 czerwca (niedziela) i 15 czerwca (Boże Ciało) – zorganizowaliśmy w Berezie obóz dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Zgromadził on 49. naszych małych parafian. Tematem tegorocznych wakacji z Bogiem były cuda Jezusa. Dzieci każdego dnia słuchały konferencji dotyczących cudów Jezusa, poszczególne grupy przygotowywały scenki na temat cudu, także kazania w czasie mszy św. nawiązywały do tematu dnia. Codziennie modliły się koronką do Bożego miłosierdzia, uczyły się nowych religijnych pieśni. Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w różnego rodzaju grach, zabawach, konkursach, zajęciach plastycznych, jednak najwięcej emocji wywołał mecz piłki nożnej – zarówno wśród chłopców, jak i wśród dziewcząt. W ostatni dzień obozu po południu odbył się koncert, w czasie którego dzieci śpiewały pieśni, grały na instrumentach i wyrażały słowa wdzięczności wszystkim, dzięki którym mógł odbyć się ten obóz.

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – jest jednym z głównych świąt obchodzonych w kościele katolickim również na Białorusi. W czwartek, 15 czerwca br., uroczystość Bożego Ciała obchodzona była w Berezie w parafii p.w. Trójcy Świętej, w Sielcu w parafii p.w. św. Aleksego i w Siehniewiczach w parafii p.w. Opieki Matki Bożej. Po mszy św. odbywała się procesja ulicami miasta czy wioski.

Także w innych pallotyńskich parafiach (Tołoczyn, Hermaniszki, Woronowo, Żłobin, Rogachyov, Mińsk) odbyły się uroczyste procesje, w czasie których ludzie manifestowali swoją wiarę i wysławiali Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Uroczystość ta zgromadziła tłumy wierzących, co jest świadectwem odnowy religijnej naszego kraju. Jezus wychodzi poza mury kościoła czy kaplicy, aby być bliżej człowieka, bliżej jego miejsca pracy, odpoczynku, bliżej codzienności.

ks. Dzianis Kryvanosau SAC


 
Secured by Siteground Web Hosting