NOWOŚCI

Korea Płd.: Garść wiadomości z drugiego końca świata

Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami  [ ... ]


Poznań: Wiadomości

article thumbnail

Arcybiskup Stanisław Gądecki w Pallottinum W dniu 18 stycznia 2018 ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański, odprawił Mszę św. dla pracowników Pal [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela…

article thumbnail

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i u [ ... ]


Szkocja: W duchu Założyciela… PDF Drukuj Email

We środę, 24 stycznia 2018 roku, Pallotyni z poznańskiej prowincji zjechali w komplecie do Dundee, do gościnnego domu rektora naszej wspólnoty. Modlitwy pallotyńskie i uroczysta msza o św. Wincentym oraz rozważanie o rozpalaniu miłości Ducha Świętego, były duchową strawą, którą poprowadził ks. Leszek Więcaszek SAC, włączając w liturgię wszystkich uczestników. Dziękując za charyzmat pallotyński prosiliśmy o błogosławieństwo dla zainspirowanych tą duchowością sióstr i braci w Zjednoczeniu. Modląc się za zmarłych, szczególnie pamiętaliśmy o śp. ks. Piotrze Czerwonce SAC, w bliską już rocznicę jego śmierci.

 

Po duchowej uczcie był czas na pokrzepienie ciała. Wyśmienite przekąski na plebanii w Dundee przygotowały nas do uczty w orientalnych smakach. Przy obiedzie był czas na rozmowy, kontynuowane przy kawie i deserach. Wtedy dowiedzieliśmy się, że Ks. dr Marcin Motyka SAC został powołany przez Arcybiskupa Edynburga do funkcji ad nutum archiepiscopi – współpraca z Wikariuszem Biskupim ds. Duchowieństwa i Osób Konsekrowanych. Wyraziliśmy radość z tej nominacji, wspomnieliśmy ciepło 3. Pallotynów z innych jurysdykcji, pracujących w Szkocji i rozpaleni ogniem pallotyńskiej duchowości rozjechaliśmy się do naszych misyjnych środowisk w Edynburgu, West Lothian, Dundee i Aberdeen.

ks. Piotr Krakowiak SAC


 
Secured by Siteground Web Hosting