NOWOŚCI

Arezzo: Goście w Oratorium

article thumbnail

W życiu parafialnym Arezzo – San Leo ponownie miało miejsce bardzo znaczące wydarzenie – z pewnością pierwsze w historii. W piątkowy wieczór 9 marca do naszego orat [ ... ]


Ołtarzew: Wiadomości

article thumbnail

Sesja formacyjna ZAK W dniach 5-7 marca 2018 r. alumni I i II roku Wyższego Seminarium Duchowego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie uczestniczyli w sesji  [ ... ]


Międzyrzecz: Z posługą religijną w więzieniu...

article thumbnail

Kapelan Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, ks. Marek Rogeński SAC – Kustosz Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski. Kościół, realizując swoją misję ewangelizac [ ... ]


Bielsko-Biała: Koncert kolęd – „Zaśpiewajmy kolędę” PDF Drukuj Email

W naszej pallotyńskiej parafii u św. Andrzeja Boboli – pod Szyndzielnią – nudy nie ma, a to za sprawą wspólnoty Dzieci Maryi i młodzieży. Czas świąt Bożego Narodzenia, to czas kilku ciekawych eventów. Jednym z tych kilku wydarzeń jest koncert kolęd. W tym roku miał on miejsce w niedzielę 7 stycznia, po mszach świętych o 10.00 i 15.00.

Nasz zespół instrumentalno-wokalny z roku na rok się powiększa. Po raz pierwszy zagrał z nami na gitarze basowej p. Marek, tato naszej koleżanki Emilki, która gra na keyboardzie. Nasze instrumentarium to: cztery gitary klasyczne, gitara basowa, elektryczna, dwa keyboardy, akordeon, cajon i perkusja, na której gra ks. proboszcz Maciej Zawisza SAC. Śpiew to dzieło naszej scholii DM oraz coraz śmielsze popisy solistów.

W czasie koncertu po raz pierwszy wystąpiły dziewcząt w wieku 8 – 12 lat oraz dwie ciut starsze, które od kilku miesięcy uczą się gry na gitarze.

W naszym repertuarze znalazły się kolędy i pastorałki, znane i te mniej znane, i bardziej wymagające jak: „Kolęda dla nieobecnych”, „Mario czy już wieszMary did you know” i „Uciekali, uciekali”.

Nasza muzyczna ekipa składa się z samych amatorów, wśród nas nie ma wykształconych muzyków, sami się kształcimy poprzez próby i autentyczne pragnienie tworzenia czegoś pięknego, w czym odkrywamy piękno samego Boga, a częścią jego oblicza jest muzyka. Tak mi się wydaje.

Pewnego razu po jednej z mszy św., podczas której grała nasza schola DM, podszedł do nas pewien mężczyzna (znany polski artysta muzyk i wokalista) i powiedział: W tym co robicie jest prawda. To były najpiękniejsze słowa, jakie usłyszałem na nasz temat, a dokładnie na temat tego, co robimy, jeśli chodzi o nasze oprawy muzyczne i eventy parafialne. Nasza wspólnota DM to, co robi, robi prawdziwie tak, jak potrafi. Nie zawsze wszystko wychodzi, ale jest to takie prawdziwe, wypływa z serca, wiary i przekonania, że się współtworzy Kościół, ten mały parafialny, a przez to ten duży powszechny.

br. Michał Szczygioł SAC

 
Secured by Siteground Web Hosting