CHEŁMNO: Międzypokoleniowy piknik w Katolickich Pallotyńskich Szkołach
Data publikacji: niedziela, 24-05-2026
W piękny majowy dzień w szkolnym ogrodzie odbył się międzypokoleniowy piknik, na który uczniowie zaprosili podopiecznych Dziennego Domu Pobytu w Chełmnie. To była wspaniała lekcja życia i o życiu.
To już kolejne odwiedziny podopiecznych Dziennego Domu Pobytu, działającego przy chełmińskiej parafii farnej, w Katolickich Pallotyńskich Szkołach w Chełmnie. Tym razem, w piękny majowy dzień spotkaliśmy się w szkolnym ogrodzie, który o tej porze roku zachwyca szczególnie. Seniorów ugościła klasa IV ze swoją wychowawczynią – panią Roksaną Rzeźnik. Dzieci wspaniale wczuły się w rolę gospodarzy – serwowały herbatę i kawę, częstowały samodzielnie przygotowanymi słodkościami i kiełbaskami z ogniska. Były długie międzypokoleniowe rozmowy na ważne tematy i pojedynki szachowe. Na zakończenie uczniowie wręczyli gościom piękne laurki. Wszyscy zgodnie przyznali, że to była wspaniała lekcja życia i o życiu. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, jak ważna jest nić porozumienia między dwoma tak odległymi pokoleniami. Warto spotykać się, rozmawiać i uczyć się od siebie nawzajem.
Agnieszka Waszkiewicz
Pozostałe aktualności
piątek 12.06.2026
wtorek 02.06.2026
poniedziałek 01.06.2026
niedziela 31.05.2026
niedziela 17.05.2026
wtorek 12.05.2026
środa 06.05.2026
czwartek 30.04.2026
czwartek 23.04.2026
czwartek 23.04.2026
środa 15.04.2026
wtorek 14.04.2026
poniedziałek 13.04.2026


.jpg)

.jpg)


























