niedziela, 01.03.2026
Dnia 26 lutego 2026 roku, w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, trzech pallotyńskich diakonów: dk. Paulino Noh SAC, dk. Pavel Mikulka SAC i dk. Damian Kikta SAC, złożyli swoje egzaminy magisterskie. W komisji egzaminacyjnej zasiedli: prof. ucz. dr hab. Barbara Strzałkowska, prodziekan ds. kształcenia (przewodnicząca komisji), promotorzy prac magisterskich naszych diakonów: ks. prof. dr hab. Jacek Nowak SAC oraz ks. prof. dr hab. Marian Kowalczyk SAC oraz recenzenci: ks. prof. dr hab. Jarosław Babiński i ks. dr Waldemar Bartocha.
piątek, 27.02.2026
W sobotę przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie odbyła się Eucharystia z wprowadzeniem naszych alumnów roku III w posługę lektora i alumna roku IV w posługę akolity.
Czas szybko mija, bo miesiąc temu, jak każdego roku, wspólnota ZAK z Kluczborka i Gliwic, oraz członkowie Zjednoczenia z Zabrza, Częstochowy i Bierunia, spotkali się w Dolinie Miłosierdzia w celu wspólnego przeżycia wspomnienia naszego Założycie-la. Przypatrywaliśmy się wtedy w jaki sposób nasz Założyciel praktykował miłość i miłosierdzie względem tych, których spotykał.
środa, 18.02.2026
W Środę Popielcową, wspólną Mszą św., społeczność Katolickich Pallotyńskich Szkół w Chełmnie rozpoczęła Wielki Post – czas przygotowań, duchowych porządków i powrotu do Boga.
15 lutego 2026 roku Kuźnia Miłosierdzia zorganizowała w Dolinie Miłosierdzia spotkanie z udziałem członków wspólnoty Cenacolo, wpisujące się we wspomnienie liturgiczne bł. ks. Michała Sopoćki
W dniach 6–7 lutego 2026 roku w Dolinie Miłosierdzia odbyło się spotkanie uczestników zeszłorocznej pielgrzymki Camino Misericordia z organizatorami. Był to czas podsumowania doświadczeń, modlitwy oraz przedstawienia kluczowych założeń tegorocznej edycji.
poniedziałek, 09.02.2026
W dniach od 31 stycznia do 1 lutego 2026 r. w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie odbyły się warsztaty modlitwy tańcem. Spotkanie miało charakter formacyjny i modlitewny. Uczestnicy uczyli się prostych tańców modlitewnych. Przeżywali też Eucharystię i czas osobistej modlitwy. Ważnym punktem programu był wieczór uwielbienia. Jego głównym tematem było zawierzenie.
sobota, 07.02.2026
Ostatni miesiąc był miesiącem zmian i przeprowadzek. Niedługo po naszym powrocie z przerwy świątecznej obchodziliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego – z tego powodu przyjechał do naszej wspólnoty, ks. prowincjał Zdzisław Szmeichel. Po wszystkich pokojach przeszła wizyta kolędowa, było dużo dymu. Podczas kolędy nowicjusze zostali hojnie obdarowani darami w postaci wszelkiej maści słodyczy.
poniedziałek, 26.01.2026
Dziadkowie są strażnikami rodzinnej pamięci, przekazują wiarę, wartości i mądrość życiową. Uczą cierpliwości, bezinteresownej miłości i zaufania Bogu. W niedzielę 25 stycznia w Katolickich Pallotyńskich Szkołach w Chełmnie odbył się Dzień Babci i Dziadka. Rozpoczął się od Mszy św. w intencji jubilatów. Po nabożeństwie goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów. Świętowanie Szkolnego Dnia Babci i Dziadka w Katolickich Pallotyńskich Szkołach w Chełmnie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy w kościele św. Józefa.
piątek, 23.01.2026
W czwartek 22 stycznia w Katolickich Pallotyńskich Szkołach w Chełmnie obchodzi-liśmy wspomnienie naszego patrona – św. Wincentego Pallottiego. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św., odbył się konkurs wiedzy o Pallottim, a najmłodsze dzieci poznawały Świętego rozwiązując quizy i zagadki.
czwartek, 22.01.2026
Dnia 18 stycznia Roku Pańskiego 2026 w naszej bielskiej parafii przeżywaliśmy wydarzenie wyjątkowe. Ks. arcybiskup Adrian Galbas SAC odsłonił i poświęcił najnowszy i – moim zdaniem najprawdziwszy – wizerunek Pallottiego. Autorem tego obrazu jest p. Andrzej Boj Wojtowicz, jeden z najlepszych – jeśli nie najlepszy – obecnie malarz figuratywny w Polsce.
poniedziałek, 12.01.2026
W ostatnim czasie w Nowicjacie dużo się działo, ale nie, nikt nie odszedł. Był to czas niesamowitych emocji, ciekawych doświadczeń i chorób. Zacznijmy od początku…
piątek, 09.01.2026
Styczniowa kolęda ma wieloletnią tradycję w Katolickich Pallotyńskich Szkołach w Chełmnie. W radosnej atmosferze, przy akompaniamencie gitary, odbyło się uroczyste poświęcenie sal i gabinetów.
W dniach 28–31 grudnia 2025 roku Baranowicze stały się miejscem wyjątkowego spotkania młodych ludzi, związanych z pallotyńską rodziną duchową z całej Białoru-si. Do miasta przybyło 70. uczestników z różnych parafii, aby wspólnie modlić się, formować, dzielić doświadczeniem wiary oraz przeżyć końcówkę roku w duchu jed-ności i radości.
Za nami wyjątkowy czas rekolekcji dla lektorów LECTIO DIVINA, które odbyły się w dniach 27-30 grudnia w pallotyńskim domu w Sandomierzu. Jako ci, którzy na co dzień użyczają głosu samemu Bogu, zatrzymaliśmy się, by najpierw to Słowo usły-szeć we własnych sercach.