wtorek, 18.11.2025
W dniach 7-8 kwietnia 2018 r. w Konstancinie-Jeziornie odbyło się XIX Sympozjum Instytutu Pallottiego, które w tym roku zostało zorganizowane z okazji 200-lecia święceń kapłańskich św. Wincentego Pallottiego. Na sympozjum przybyli liczni goście z Polski oraz Ukrainy. Są obecni przełożeni obydwóch polskich prowincji Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, a także ks. Jacob Nampudakam SAC, generał pallotynów.
„Weselcie się już, zastępy Aniołów, w niebie: weselcie się, słudzy Boga. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo!”
Religia w przedszkolu
Niedziela Palmowa
To była niezwykła noc, przepełniona ciszą, skupieniem, modlitwą. Dla jednych trwała kilka godzin, dla innych kilkanaście. Jedni szli żwawo z głową uniesioną do góry, inni zagryzali zęby i z opuszczoną głową ukrywali cierpienie. Jedni dotarli do celu, inni musieli prosić bliskich o zabranie z trasy, bo zabrakło sił, bo bolały nogi… Wszystkich jednak łączyło jedno: podjęli niezwykłe wyzwanie przejścia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która w tym roku po raz pierwszy wyruszyła z kościoła p.w. św. Wawrzyńca w Poznaniu. Celem całonocnej 45-kilometrowej wędrówki było Sanktuarium św. Siostry Faustyny w Kiekrzu.
Okazało się, że nawet nagłe załamanie pogody z wiosennej na zimową, nie przeszkodziło i nie odstraszyło młodzieży w dotarciu na spotkanie w Częstochowie.
9 marca 2018 r. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie dziękowała Bogu za dar życia św. Józefa oraz za dar powołania naszych współbraci. Liturgii sprawowanej o godz. 9.00 w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie przewodniczył ks. Józef Targosz SAC.
IX Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Koszykówkę odbyły się w Radomiu 10 marca 2018 r. W tym roku uczestniczyło 7 drużyn, m.in. z Gniezna, Białegostoku, Sandomierza.
Od 5 do 7 marca 2018 r. alumni V roku Wyższego Seminarium Duchowego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie prowadzili rekolekcje szkolne w Magdalence. Pomagali im alumni IV i III roku. Rekolekcje były skierowane do uczniów II, III klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.
W życiu parafialnym Arezzo – San Leo ponownie miało miejsce bardzo znaczące wydarzenie – z pewnością pierwsze w historii. W piątkowy wieczór 9 marca do naszego oratorium przybyła grupa bardzo sympatycznych gości. Znad morskiego miasta koło Rzymu przyjechało 16. młodych ludzi wraz ze swoim opiekunem, ks. Łukaszem Gąsiorowskim SAC, celem odbycia dnia skupienia. Młodzież z Ostii to pallotyńska młodzież, która na co dzień posługuje w oratorium przy parafii Królowej Pokoju.
Sesja formacyjna ZAK
Kapelan Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, ks. Marek Rogeński SAC – Kustosz Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski.
Wprowadzenie w posługi lektora i akolity alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, odbyło się 17 lutego 2018 r. Stało się to przez posługę ks. Zenona Hanasa SAC, podczas Eucharystii sprawowanej w kościele seminaryjno-parafialnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ołtarzewie, o godzinie 11:30. Homilię wygłosił ks. Adam Kamizela SAC. W posługę lektora wprowadzono 2 alumnów, natomiast akolity – 5.
VII Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w Baranowiczach