wtorek, 18.11.2025
Tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy morskiej lugrotrawlera „Czubatka” w niedzielę (18 lutego) uroczyście odsłonięto i poświęcono w kościele p.w. św. Jana Ewangelisty („morskim”) w Szczecinie. Do tragedii doszło w maju 1955 r. Zginęło wtedy 14 rybaków.
W czwartek, 8 lutego br., wspólnota hospicyjna św. Jana Ewangelisty w Szczecinie obchodziła uroczyście XXXVI Światowy Dzień Chorego. W spotkaniu uczestniczyli licznie zaproszeni goście, na czele z pasterzem diecezji szczecińsko-kamieńskiej J.E. księdzem arcybiskupem Andrzejem Dzięgą, zaproszonymi księżmi diecezjalnymi, współbraćmi pallotynami, przedstawicielami władz województwa, miasta i starostwa, przedstawicielem Zarządu Prowincjalnego w Poznaniu, władzami NFZ-tu, reprezentantami służb mundurowych, medycznego świata akademickiego, lekarzami, personelem i wolontariuszami hospicjum, wreszcie jego pensjonariuszami.
Właśnie dzisiaj, gdy przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, po zakończeniu Mszy św. z odnowieniem naszych pallotyńskich przyrzeczeń, pragniemy podzielić się z Wami styczniowymi radościami Delegatury Jezusa Miłosiernego.
Prowincjał pallotyńskiej Prowincji Świętej Rodziny (rwandyjsko-kongijskiej) ks. dr Eugène Niyonzima SAC wraz z ks. Krzysztofem Minertem SAC – rektorem domu prowincjalnego w Kigali, przybywał w dniach od 4 do 6 lutego br. w naszej pallotyńskiej wspólnocie w Poznaniu. Ks. prowincjał Eugène spotkał się z księdzem arcybiskupem Stanisławem Gądeckim oraz przedstawicielami niektórych instytucji kościoła lokalnego.