Autor:
aln. Łukasz Szymusiak, aln. Arkadiusz Kuczera
W tym roku wcześniej, bo już 23 listopada, świętowaliśmy urodziny ks. Błażeja, gdyż w dniu swojego święta nasz magister uczestniczył, wraz z ks. Dariuszem, w zjeździe formatorów. Wieczorem, po tym jak wreszcie doczekaliśmy się na opóźnioną pizzę, wręczyliśmy prezent naszemu przełożonemu i odśpiewaliśmy „Życzymy, życzymy”. Dalsza część spotkania minęła pod znakiem braterskich rozmów.
Następnego dnia, w ostatnią niedzielę zwykłą, przypadała Uroczystość Chrystusa Króla, patrona naszej wschodniej Prowincji, do której przygotowywaliśmy się poprzez nowennę.
Już wieczorem, 30 listopada, w święto św. Andrzeja Apostoła, rozpoczęliśmy radosny czas oczekiwania na Narodzenie Pańskie, poprzez poświęcenie wieńca adwentowego. Po krótkim nabożeństwie, jak w każdą sobotę, mieliśmy wspólnotowe lectio divina w oparciu o Ewangelię z najbliższej niedzieli. Tym razem jednak podzieliliśmy się słowem w ramach grupy dzielenia, do którego wprowadził nas nasz ojciec duchowny, ks. Dariusz.
W kolejny już I czwartek miesiąca (5 grudnia) przed północą po raz pierwszy prowadziliśmy czuwanie u sióstr klarysek, po którym odbyła się Msza Święta Roratnia, pod przewodnictwem kapelana sióstr i naszego spowiednika ks. Darka.
Następnego dnia (6 grudnia) przeprowadziliśmy akcję pod kryptonimem: „Święty Mikołaj”, która polegała na odwiedzeniu przez nas sąsiedniej szkoły podstawowej nr 2. W rolę św. Mikołaja, biskupa Miry, wcielił się nasz liturgiczny Arek, zaś towarzyszył mu (niestety tylko jeden) aniołek, w tej roli wystąpił nasz gospodarczy Łukasz. Prefekt Adam nie zdecydował się w tym roku na udział w tej misji specjalnej, ale będzie miał okazję wykazać się w następnych latach.
W drugą niedzielę Adwentu przypadła w tym roku Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przeżywaliśmy ją praktycznie jak każdą niedzielę, jednak z jedną różnicą, wcale nie taką małą. Po Aniele Pańskim odmówiliśmy bowiem wspólny różaniec. Ta mała modyfikacja wynikała z przypadającej między 12.00 a 13.00 godziny łaski, która jest związana właśnie z tą uroczystością.