Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego

Księża Pallotyni

Prowincja Zwiastowania Pańskiego - Poznań

Kraków: Obchody Epifanii

Aby świat poznał Boga, który jest nieskończoną miłością – pod takim hasłem rozpoczęły się obchody Epifanii przed uroczystością Objawienia Pańskiego. 3 stycznia 2019 r., Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Łukasz Gołaś SAC. Celebrację poprowadził J.E. ksiądz biskup Damian Muskus OFM. Patronami tego dnia byli pallotyńscy słudzy Boży: ks. Franciszek Bryja SAC oraz ks. Franciszek Kilian SAC.

Czytaj więcej

Autor:
dk. Dominik Gaładyk SAC

Otwock: Pożegnanie śp. ks. Andrzeja Biernackiego SAC

Pogrzeb śp. ks. Andrzeja Biernackiego SAC, odbył się 27 grudnia 2018 roku o godz. 13.00. Msza św. pogrzebowa była sprawowana w kościele parafialnym p.w. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. Ceremonii przewodniczył ks. Zenon Hanas SAC, przełożony prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla SAC. Homilię wygłosił ks. Czesław Parzyszek SAC. We Mszy św. wzięło udział około 80 kapłanów, diakon, 3 alumnów pallotyńskiego seminarium, bracia pallotyni, siostry zakonne i licznie zgromadzeni wierni świeccy.

Czytaj więcej

Autor:
dk. Dominik Gaładyk SAC

Łódź: 25 lat parafii p.w. św. Wincentego Pallottiego

Wspólnota pallotyńska w Łodzi w dniu 16 grudnia 2018 roku obchodziła Srebrny Jubileusz posługi duszpasterskiej w parafii p.w. św. Wincentego Pallottiego w Łodzi. Przeżywanie tych wspaniałych chwil rozpoczęło się właściwie dokładnie rok temu, 8 grudnia 2017 roku. Wtedy uroczystą Eucharystią rozpoczęliśmy nasz Rok Jubileuszowy. Każdy miesiąc miał swoje punkty centralne – jubileusz małżonków, którzy zawarli sakramentalny związek małżeński danego miesiąca; a to dzień Pallottiego – każdy 22 dzień miesiąca, poprzedzony całodobową adoracją Najświętszego Sakramentu – Jerychem Różańcowym; a to konkretne wydarzenie kulturalno-duchowe (wystawy, filmy, koncerty, monodramy, itd.); a to wieczory uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem; a do tego wszystkiego konkurs wiedzy o św. Wincentym i Festyn Parafialny. Przeżyliśmy także drogę krzyżową ulicami naszej parafii w duchu wynagradzania za wszystkie nasze grzechy i niewierności Bogu przez 25 lat.

Czytaj więcej

Autor:
ks. Marek Borowski SAC

Rosja: Pani Fatimska – módl się za nami

Maryja prosi często o nawrócenie Rosji. Pragnienie Maryi chcemy i my w naszej wspólnocie pallotyńskiej – w Czelabińsku na terenie Rosji – też realizować. Wielką łaską, którą Bóg daje nam w Maryi, jest dar kopii figury Matki Bożej Fatimskiej, którą otrzymała nasza wspólnota parafialna. Figurę ofiarowało nam Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z Zakopanego na Krzeptówkach. Tam też, w czasie wrześniowych uroczystości fatimskich, została ona poświęcona przez kardynał Roberta Saraha.

Czytaj więcej

Autor:
ks. Ivan Vysotski SAC i ks. Siarhei Bildzis SAC

1 2 3 25